Badanie plodnosci grudziadz

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest zasadniczym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które powstają z jąder i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Pytanie to powinno się wykonać w czasie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć i po nowego sposobu urazach w strony krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed przystąpieniem do poszukiwania muszą stać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać odebrana w momencie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna także zostać dostarczona w właściwy rodzaj.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo wyświetla się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są jeszcze inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi używa się także nowego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć jednocześnie wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono sposób stosowania się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie być ich naprawdę bardzo dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i nowego sposobu infekcje. W finału ich usunięcia prowadzone są badania mikrobiologiczne.